Webové aplikace | Informační systém pro školy | HR magazín | Celoživotní učení | Zábavný portál | Mzdová kalkulačka | Výpočet nemocenské | Seznam škol | BMI | Výpočet mateřské | Referáty | SuperMamina | Kalkulačky | Online hry | Mateřské školky | Spis szkół v PL | Kam na výlet | Zoznam škôl
Referáty, Seminárky, Čtenářské deníky, Maturitní otázky

Referáty, Seminárky, Čtenářské deníky, Maturitní otázky

Naleznete zde převážně informační materiály pro školáky. V databázi se nachází 4250 referátů.

Domů | Referáty | Seminární práce | Čtenářské deníky | Maturitní otázky | + Vložit dílo
 Doporučujeme

Trička s potiskem - vtipná trička s potiskem si můžete vyrobit i s vlastním motivem.

Střední školy - přehledný seznam středních škol.

Bazar pro maminky - staré i nové oblečení oblečení pro děti.


Střední školy

 Reklama


+ vložit vlastní dílo upravit toto dílo

Mezinárodní organizace


MsoNormalTable {mso-style-name:\"Normální tabulka\"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:\"\"; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:\"Calibri\",\"sans-serif\"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:\"Times New Roman\"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:\"Times New Roman\"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

MEZINÁRODNÍ ORGANIZACE

 

Evropská rada- založená v rove 1949 v Londýně. Sídlo je ve Strasburgu. Sdružuje 43 států. Zakládající státy jsou Velká Británie,Francie,Itálie,Belgie,Nizozemsko,Irsko,Dánsko,Norsko,Švédsko.Evropská rada usiluje o koordinaci politiky v otázkách hospodářských,sociálních,kulturních,právních,vědeckých a administrativních.

Evropská unie- je souhrnným pojmenováním pro 13 evropských zemi s cílem integrovat svou hospodářskou politiku a podporovat vzestup.Cílem je zavést volný pohyb zboží,kapitálu a pracovních sil.Sidlo se nachází v Bruxelles.

Evropský parlament-tvoří 518 členů přímo volených národními parlamenty.Sidlo je v Luxembourgu.

Evropský soudní dvůr- má 13 soudců a 6 generálních advokátů.Sidlo je v Luxembourgu.

Evropské společenství uhlí a oceli- ECSC.Sidlo je v Luxembourgu.Úkolem je,přispívat k hospodářskému rozvoji a ke zvyšování životní úrovně v členských státech zřízením společného trhu pro uhlí,koks,železnou rudu a ocel.

Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě- KBSE
Zahrnuje otázky bezpečnosti v Evropě,hospodářskou,vědeckou,technickou a ekologickou spolupráci,bezpečnost a spolupráci ve Středozemí,spolupráci v humanitárních oblastech a plněni závazků v oblasti lidských práv a základních svobod.Stálý sekretariát KBSE je v Praze.

Evropské sdružení volného obchodu-EFTA.Byla založená 1960 v Stockholmu za účelem odstranění cel a kvantitativního omezení dovozu a vývozu zboží.V součastné době má 16 členů.

Nato- Severoatlantický pakt. Má sidlo v Bruselu a je vojenskopolitickým seskupením hospodářských vyspělých zemi.

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj-OECD se sidlem v Paříži.Účelem je dosažení nejvyššího hospodářského růstu a životní úrovně. Má taky prohloubit hospodářskou spolupráci a rozšíření světového obchodu.

Organizace amerických států-OAS má sidlo ve Washingtonu,ale vznikla v Bogotě v roce 1948 k zajištěni míru,vzájemné podpory a spolupráce mezi americkými státy,má sjednocovat úsilí pro dosažení hospodářského,sociálního,vědeckotechnického a kulturního pokroku.

Latinskoamerické integrační sdružení- ALADI-LAIA má sidlo v Montevideu a usiluje o odstranění omezení a cla v obchodě.Od roku 1980 se nazývá Lafta a sdružuje 11 států.
Latinskoamerický systém-SELA je mezivládní organizace a má zabránit vykořisťování přírodního bohatství mezinárodními monopoly a jejích pronikání do hospodářských členských států.


Karibské společenství- CARICOM sdružuje 13 malých ostrovních států a zemi Karibské oblasti s posláním koordinace zahraničního obchodu a hospodářství,omezení vlivu zahraničního obchodu. Stejný úkol má středoamerický společný trh CACM

Organizace africké jednoty-OAU má sidlo v Addis Abebě.Klade si cíl upevnění jednoty a spolupráce afrických zemi při rozvíjení politiky,hopspodařství,techniky,kultury,vědy,zdravotnictví,školství a zajištění bezpečnosti a nezávislosti afrických států.Taky usiluje o likvidace všech zbytků i forem kolonialismu v Africe.

Liga arabských států- má sidlo v Tunisu a byla založená v Káhiře v roce 1945 s cílem úzké spolupráce mezi členskými státy. Klade si za cíl jednotu při řešení politických,hospodářských,vojenských,finančních a kulturních problémů a záležitosti,týkajících se arabských států.

Asijská a pacifická rada-APEC má sidlo v Canberře a je regionální politickohospodářské seskupení. Členové jsou např. Austrálie,Japonsko, Nová Zéland atd.

Sdružení národů jihovýchodní Asie-ASEAN má sidlo v Jakartě a vzniklo v roce 1967. Za cíl si klade hospodářský,sociální a kulturní rozvoj zemi této oblasti,která má být prohlášená za oblast míru,svobody a neutrality.

Organizace vyvážející ropu- OPEC má sidlo ve Vídni a byla založená v roce 1960 jako sdruženi rozvojových států těžících a vyvážejících ropu na ochranu jejich zájmů především proti mezinárodním ropným monopolům. Členské státy jsou např., Alžírsko,Ekvádor,Irák,Irán,Libye,Nigerie atd.

Všeobecná dohoda o clech a obchodu-GATT má sidlo v Ženevě a byla ustanovená v roce 1947.Řeší problémy a rozvoj světového obchodu a upravuje mezinárodní vztahy.V roce 1993 sdružovalo již 117 zemi světa.

Mezinárodní olympijský výbor-IOC-CIO byla založená v roce 1894 v Paříži.Sidlo v současnosti je Lausanne. Zajišťuje konání Olympijských her a sdružuje 192 národních olympijských výboru. Má 89 členů,kteří jsou samostatně jmenovaní.

Světová rada církví- WCC byla založená 1948 v Amsterdamu. Sidlo v současnosti je Ženeva. Členem jsou 300 církvi z více než 100 států.+ vložit vlastní dílo upravit toto dílo
  Sdílet článek na: Facebook Facebook   MySpace MySpace   Linkuj Linkuj  
Střední školy - seznam středních škol
Střední odborné školy - seznam středních odborných škol
Bazar pro maminky - staré i nové oblečení oblečení pro děti.
 Reklama